New York City, 1983: Hikayemiz burada başlıyor. Kurucumuz ve tasarımcımız David Chu yalnızca tek bir vizyona sahipti: denizden gelen ilhamı günlük stil ile bağdaştırmak. Ve böylece Nautica doğdu.

Latince gemi anlamına gelen nauticus kelimesinden ilham alan ismimiz, logomuz ve kimliğimiz mirasımızı deniz ve onun enerjisiyle buluşturuyor. Aynı enerjinin ve ilhamın suyla iç içe olan tüm şehirlerde yaşadığına inanıyoruz. Su ile çevrelenmiş modanın başkenti ve Nautica’nın merkezi New York’ta bizimle aynı tutkuyu paylaşan insanları ve yerleri kutluyor, ve onlara denizden ilham alan, şehirde tasarlanan bir stil sunuyoruz.

Sadece altı tasarımla yolculuğuna başlayan Nautica bugün, günlük stilin denizden gelen yorumunu temsil ediyor. 75 ülkede 250’den fazla mağazamızla büyümeye devam ettikçe, stilimiz her geçen gün daha çok kişiyi büyülüyor.

30 yılı aşkın bir süreden beri, denizci stiline yön veren global bir lifestyle markasıyız. Biz şehrin denizle buluştuğu yerdeki stili yaratıyoruz. Biz Nautica’yız.